Обзор камери Nikon D600 частина 6

Від полнокадровой камери, навіть якщо вона на сьогодні вважається найбільш доступною, цілком логічно очікувати «повнокадровому» ж видошукача, і D600 не обманює очікувань. Невелике зменшення картинки (яке за загадковою для мене причини споконвіку в специфікаціях на фотокамери всіх типів і брендів називається збільшенням, тільки кратність його виявляється менше одиниці) — 0,7 х — знову-таки відповідає сучасним стандартам для повнокадрових камер середнього рівня. Таким можуть похвалитися і Nikon D800, і його конкурент — Canon EOS 5D Mark III, та й, до речі сказати, «зовсім професійний» Nikon D4. Взагалі, на топових професійних зеркалках поле видошукач може бути і більше, ближче до «натуральній величині», на камерах подешевше, серед яких поки зустрічаються виключно кропнутих — і трохи менше.

 

Буквоїди-формалісти, можливо, спробують викрити мене в невігластві: «Як так, адже у тій же, наприклад, D7000 паспортне збільшення видошукача 0,94 х — майже натуральна величина».

 

Так, математика — наука точна, безумовно. І вимагає для порівняння користуватися порівнянними величинами, а «натуральна величина» для кропнутих камер спочатку помітно менше, ніж натуральна величина повнокадрових. Тому в порівнянних величинах поле видошукача «семитисячної» буде навіть менше, ніж 0,65 х.