Обзор камери Nikon D600 частина 5

Праворуч, там, де рукоятка, під надійно закріпленою пластиковою кришкою розташовані слоти для двох карт пам’яті SD. Ними можна користуватися абсолютно довільно: заповнювати карти послідовно або одночасно, для більшої схоронності особливо цінної зйомки. Можна використовувати одну карту для зйомки відео, а іншу — для фото, можна на одну записувати RAW’и, а на іншу — JPEG’і.

Таке рішення видається більш зручним, ніж у камери D800, де фотограф, який бажає отримати аналогічне зручність, змушений використовувати карти пам’яті двох різних типів — CF і SD.

І, нарешті, перейдемо на задню частину камери. Тут нас не чекає сюрпризів. Як уже зазначено, відміну D800 полягає у відсутності кнопки «AF-ON», а от у порівнянні з D7000 є додаткова кнопка ліворуч від екрану, забезпечує швидкий вибір «творчих», колірних режимів. Розташування кнопки «ISO» (вона ж — кнопка зменшення зображення в режимі перегляду) в самому низу комусь здається незручним, проте мушу зауважити, що при зйомці та управлінні камерою «без відриву» від видошукача палець лівої руки знаходить цю кнопку безпомилково, дозволяючи міняти чутливість на бігу.

Праворуч від екрану розташувалися зручний відключається джойпед з центральною кнопкою підтвердження і кнопка включення режиму «Live View» з «коміром» перемикання режимів фото і відео (у відеорежимі частину екрану маскується відповідно до формату відеокадру).

 

Система меню є плодом еволюційного розвитку і не викличе проблем у тих, хто вже знайомий з зеркалкамі Nikon, особливо якщо мова йде про «близьких» родичах, таких як D700 або D7000. Вся система меню ділиться на шість категорій з посторінковим відображенням. Меню має своєю пам’яттю: якщо ви з якоїсь причини виходите з налаштувань або навіть вимикаєте камеру, при повторному натисканні на кнопку «MENU» ви знову повернетеся в той розділ і пункт, де перервали свою подорож. Цікаво, призначені для користувача настройки у своєму розділі меню розділені на сім підкатегорій з буквено-колірним кодуванням: якщо ви активно ними користуєтеся, таке рішення підвищує інтуїтивність вибору потрібних позицій.