Обзор камери Nikon D600 частина 3

Стандартний діапазон світлочутливості нової матриці аналогічний діапазону камери D800 і тягнеться від 100 до 6400 ISO, причому його точно так само можна «розсунути» на один ступінь «вниз», до 50 ISO, і на два ступені «вгору», до 25600 ISO.

 

Органи управління та контролю, інтерфейси

 

За результатами практичних випробувань потрібно відзначити, що D600 вельми вдало поєднує зручні і розумні функціональні рішення як від молодших зеркалок, так і від старших. Найпростіший приклад: диск вибору режимів експонування зустрічається і на D7000, і навіть на D5100 (хоча і розташований з іншого боку), проте на відміну від молодших камер на D600 він «професійно» фіксується в обраному положенні, що виключає його випадкове перемикання (втім, уявити собі його випадкове перемикання набагато складніше, ніж довільний поворот диска експокорекції на беззеркалку Fujifilm X). До речі, ним же вибираються і обидва канали пам’яті «U», в які фотограф може загнати поєднання бажаних налаштувань, оптимальні для тих умов і сюжетів, які особисто він використовує найчастіше.

 

В управлінні нова камера вельми походить на D800. Єдине, мабуть, серйозна відмінність від «восьмисотка» — відсутність окремої кнопки включення автофокусування на додаток до кнопки запам’ятовування. Власники ж D700, що вибирають сьогодні повнокадрову дзеркалку, повинні будуть звикнути до наявності клавіші OK винесена на джойпеде і зміни місць кнопок масштабування фото.

Головний орган управління фотокамерою — спускова кнопка. Її околиці утворюють стандартний для сучасних камер Nikon «командний пункт». «Комір» спусковий кнопки включає камеру (і вимикає теж), а при його зміщенні за позицію «ON» — включає підсвічування верхнього інформаційного РК-дисплея. Спереду під спусковий кнопкою — рифлений передній командний диск. Між дисплеєм і спусковий кнопкою — кнопка експокорекції і кнопка вибору режиму виміру експозиції (вибір корекції або режиму вимірювання вимагає натиснення на кнопку і обертання командного диска). Найменша кнопочка з червоною крапкою посередині — так само, як і на камері D800, запускає відеозапис у відеорежимі Live View.