Обзор камери Nikon D600 частина 2

Важливою для ніконісти зі стажем особливістю D600 є наявність вбудованого в корпус фокусировочного мотора. Це дає повну свободу у виборі об’єктива, завдяки мотору з камерою можна повноцінно використовувати старі автофокусні об’єктиви з «отверточних» приводом, що не мають вбудованого фокусировочного мотора (тобто не пов’язані до сучасного типу AF-S). Крім того, для використання зовсім старих запасів оптики камера здатна «запам’ятати» (зрозуміло, під чуйним керівництвом користувача) до дев’яти неавтофокусних об’єктивів, які не мають вбудованого процесора. Мабуть, єдиний тип оптики з байонетом F, який на D600 категорично не можна використовувати — це зовсім древні об’єктиви, не оснащені системою диафрагменной автоматики Ai. Такі об’єктиви можуть тупо заклинитися в байонеті камери, і для їх зняття доведеться використовувати грубі хірургічні методи.

 

Тут доречно нагадати, що на кропнутих цифрові дзеркалки нижчого рівня — «тритисячної» і «п’ятитисячний» серій — такі об’єктиви ставити можна. Зрозуміло, від цього у користувача не з’явиться ні автофокусу, ні вказівки вибраної діафрагми у видошукачі або на екрані не з’явиться. Проте в реальному світі дані особливості досить-хитромудрої сумісності фірмової оптики з різними камерами мають значення хіба що для вузького кола зовсім вже упертих ентузіастів оптичних характеристик «доброї старої», вручну розрахованої оптики.

 

Однією з ключових особливостей камери D600 є нова (для дзеркальних фотоапаратів Nikon) 24-мегапіксельна матриця. Вона виготовляється компанією Sony у відповідності з технічним завданням конструкторів Nikon (подібна кооперація — поширене явище в світі; цікавляться історією фототехніки напевно пам’ятають, що об’єктиви для першої дальномеркамі, створеної компанією, яка зараз називається Canon, випускалися компанією, яка зараз називається Nikon). Її аналог, принаймні з точки зору дозволу, встановлюється на новій зеркалке з нерухомим дзеркалом Sony α99 і дуже своєрідним камері Sony RX1 (камера з полнокадровой матрицею і незмінним об’єктивом 35 мм).

Однак у сучасному фотоапаратобудування не тільки і не стільки ідентичність (або неідентичність) знімальних матриць визначає якість кінцевого знімка; як мінімум не менше значення має робота вбудованого в камеру «мозку», графічного процесора, обробного знімаються з матриці дані. Як би то не було, порівняти результати зйомки вищеназваними моделями буде явно цікаво, і ми обов’язково це зробимо.