Обзор камери Nikon D600 Загальне та особливе

Сьогодні ми представляємо вашій увазі одну з найцікавіших зеркалок сезону: анонсовану незадовго до кельнської Фотокіна камеру Nikon D600. Почати випробування в «обстановці, наближеній до бойової»

Загальне та особливе

 

Nikon D600 відноситься до рідкісного поки класу повнокадрових зеркалок, розрахованих на захоплених фотолюбителів; ще не так давно повний кадр автоматом переносив велику і важку камеру в категорію професійних, а ціна такої камери лише підкреслювала її статус.

 

При роздрібній ціні близько 2000 євро 24-мегапіксельна камера D600 має всі підстави стати бестселером, будучи помітно дешевше «старшого брата» D800 і при цьому перебуваючи в одній ціновій категорії з полнокадровой (але 21-мегапіксельною) новинкою головного конкурента — EOS 6D.

 

Що ж стосується ціни — трохи більше 15 років тому на прилавках фотомагазинів з’явилася камера, яку багато хто вважає першим загальнодоступним цифровим фотоапаратом. Це була, за нинішніми стандартами, «мильниця» Casio QV-10. Спочатку вона коштувала близько тисячі доларів США, потім ціна повільно опустилася аж до семисот. Автору-динозавру довелося випробовувати і її. Вона здавалася справжнім проривом, та у багатьох аспектах такої і була. При вирішенні 640х480 — тобто VGA, всього-то 0,25 Мпікс.

 

А сьогодні мова йде про повнофункціональної зеркалке високого дозволу, яка дорожче всього-рази в два, але краще і універсальніше на багато порядків. А головне — яка не перетворює традиційні штатниками в портретник! Мрії фотолюбителів з технічним ухилом про доступне повному кадрі в 2012 році явно увійшли в стадію «сбичі».

 

Володіючи користувача інтерфейсом, подібним з DX-камерою D7000 і функціоналом, який наближає її до D800, новинка з одного боку є логічним апгрейдом для користувачів DX-камер, таких як та ж D7000, а також D5100 і D3200, а з іншого — стане повноцінною другий камерою в арсеналі чи не будь-якого професіонала-«ніконісти». Єдине обмеження, мабуть, полягає в деяких особливостях відеозйомки, про які ми поговоримо у відповідному місці.